WiFiNINA

WiFiNINA library

Bu kütüphane Arduino UNO WiFi Rev.2 , Arduino NANO 33 IoT , Arduino MKR 1010 ve Arduino MKR VIDOR 4000 WiFi özelliklerini kullanmanızı sağlar. Gelen bağlantıları kabul eden bir sunucu veya giden bağlantıları yapan bir istemci olarak hizmet verebilir. Kütüphane WEP , WPA2 Kişisel ve WPA2 Kurumsal şifrelemelerini destekler. Bu kütüphane, orijinal WiFi kütüphanesinin artı connectSSL() yöntemlerinin tümünü destekler. WiFiNINA kütüphanesi çok benzer Ethernet ve kütüphane WiFi ve işlev çağrılarının birçok aynıdır.

Bu kütüphaneyi kullanmak için
#include <SPI.h>
#include < WiFiNINA .h>

Yazılım güncellemesi

Bu kütüphane, kartınızda eşleşen bir ürün yazılımının yüklü olmasını gerektirir. Kütüphane güncellendiğinde, bellenim de güncellenebilir, ancak zorunlu değildir. Herhangi bir sorundan kaçınmak ve en güncel kuruluma sahip olduğunuzdan emin olmak için WiFiNINA kitaplığınızı Arduino Software (IDE) Library Manager ile kontrol etmenizi öneririz. Tercihler'de, başlangıçta kurulu kitaplıklardan herhangi birinin güncellemelerinin kontrol edilmesini sağlayan bir seçenek vardır. WiFiNINA kütüphanesini henüz yüklemediyseniz, güncellemeleri hakkında bildirim almayacaksınız. Her neyse, kütüphane durumunu sadece Kütüphane Yöneticisi'nin üstündeki arama alanına adını yazıyorsunuz.

Bilgisayarınızda yüklü olan kütüphane sürümü mevcut olan en son sürüm olduğunda, kartın veya ekranın ürün yazılımı sürümünü kontrol edebilirsiniz. Ürün yazılımı sürümünü ve bunun kütüphane ile eşleşmesini kontrol etmek için bir yardımcı program taslağı hazırladık. Ürün yazılımının güncellenmesi gerekiyorsa, başka bir yardımcı program çizimi işlemi etkinleştirir. İlgili eğiticilere olan bağlantının altında.

Araçlar

Bu iki yardımcı programı Örnekler -> WiFiNINA -> Araçlar altında bulabilirsiniz.

  • CheckWiFiNINAFirmwareVersion: Kütüphaneden istenen gerekli ürün yazılımı numarasını okur ve kartta ya da kalkanta yüklü olanla eşleşir.
  • WiFiNINAFirmwareUpdater: Ürün yazılımı ve sertifikaların güncelleme işlemine izin vermek için yüklenmesi gereken çizim, Arduino Software (IDE) rel. 1.8.5 veya üstü.

Örnekler
WiFi sınıfı

WiFi sınıfı, ethernet kütüphanesini ve ağ ayarlarını başlatır.

Müşteri sınıfı

İstemci sınıfı, sunuculara bağlanabilen ve veri gönderip alabilen istemciler oluşturur.

Sunucu Tipi

Sunucu sınıfı, bağlı istemcilere (diğer bilgisayarlarda veya aygıtlarda çalışan programlar) veri gönderebilen ve bunlardan veri alabilen sunucular oluşturur.

UDP sınıfı

UDP sınıfı, UDP mesajının gönderilmesini ve alınmasını sağlar.