• PROJE TABANLI ÖĞRENME

    ARDUINO PROJE

    Arduino ile, dinleyen öğrencilerden yapan öğrencilere geçiş

Teknolojiye sahip olanlar, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de kazanan taraf olacaktır. Amacımız, insan ve doğa ile uyumlu teknolojiler geliştiren, nesiller yetiştirmek. - Tuncay KAYIKCI

Arduino IDE Kurulumu

Ücretsiz Arduino Kodlama Programı

Arduino IDE, arduino kitleri için geliştirdiği; komutların yazılmasına, derleme işleminin yapılmasına ve son olarakta derlenen kodları doğrudan (Bilgisayarın USB portuna bağlı olan) Arduino kite yüklenmesine olanak sağlayan yazılım geliştirme platformudur.

Arduino IDE Kart Ayarları

Arduino Uno , ATmega328P tabanlı bir mikrodenetleyici kartıdır.

Arduino IDE (Integrated Development Environment – Tümleşik Geliştirme Ortamı), başarılı şekilde kuruldu ise Arduino kartımızı, USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Biz anlatımı Arduino UNO ile yapacağız.

Arduino İlk Ders

Artık kodumuzu Arduino’ya yükleyebilir ve ledimizi yakabiliriz.

Bu dersimizde Arduino ile basit bir led yakıp-söndürme devresi yapacağız. Aşağıdaki devre şemasında gösterildiği şekilde led, direnç ve Arduino Uno’nun bağlantılarını yapalım.

Neden Arduino?

ARDUİNO İLE DİNLEYEN ÖĞRENCİLERDEN YAPAN ÖĞRENCİLERE GEÇİŞ

Projeler ( Test Aşamasında )

Proje Tabanlı Öğrenme

Proje tabanlı öğrenme, öğrencilerin yaşamlarında karşılaşabilecekleri problemleri kurs ortamında, farklı disiplinlerle bağlantı kurarak, bir senaryo çerçevesinde çözmeye çalıştıkları öğrenme yaklaşımıdır.

Öğrencinin aktif katılımını teşvik eden, üst düzey bilişsel aktiviteleri destekleyen, çok çeşitli araç ve kaynak kullanımını gerektiren; akademik sosyal ve hayat becerilerini birlikte ele alan ve teknoloji kullanımını vurgulayan bir öğretim modelidir.

DEVAMI