WiFi101

WiFi101 library

Bu kütüphane Arduino WiFi Shield 101 ve MKR1000 kartını kullanmanızı sağlar. Bunlar, Arduino veya Genuino'nuzu kablosuz olarak internete bağlayan ATMEL ile geliştirilen kripto kimlik doğrulamalı güçlü IoT çözümleridir. Kartı veya kalkanı bir WiFi ağına bağlamak basittir, SSID ve parolaya ek olarak başka bir yapılandırma gerekmez. Gelen bağlantıları kabul eden bir sunucu veya giden bağlantıları yapan bir istemci olarak hizmet verebilir. Kütüphane WEP ve WPA2 Kişisel şifrelemeyi destekler. Emekli WiFi Shield ve ilgili kütüphaneyle karşılaştırıldığında, bu ürün ve kütüphane aynı yöntemleri ve connectSSL() yöntemini desteklemektedir.

Kalkana bağlı kart, SPI veri yolu kullanarak WiFi kalkanı 101 ile iletişim kurar. Bu Uno'daki 11, 12 ve 13 numaralı dijital pinlerde ve Mega üzerindeki 50, 51 ve 52 numaralı pinlerde. Her iki kartta da pin 10 SS olarak kullanılır. Mega'da, donanım SS pini (53) kullanılmaz, ancak çıkış olarak tutulmalıdır, aksi takdirde SPI arabirimi çalışmaz. Dijital pim 7, WiFi kalkanı 101 ile alttaki kart arasında bir el sıkışma pimi olarak kullanılır ve kullanılmamalıdır. WiFi101 kütüphanesi çok benzer Ethernet ve kütüphane WiFi ve işlev çağrılarının birçok aynıdır.

Arduino WiFi Shield 101 hakkında ek bilgi için Başlarken sayfasına ve Arduino WiFi Shield 101 donanım sayfasına bakın . MKR1000 hakkında daha fazla bilgi için ürün sayfasına bakınız.

Bu kütüphaneyi kullanmak için
#include <SPI.h>
#include < WiFi101 .h>

Not

Bu kütüphane, kartınızda veya kalkanınızda eşleşen bir ürün yazılımının yüklü olmasını gerektirir. Kütüphane güncellendiğinde, bellenim de güncellenebilir, ancak zorunlu değildir. Herhangi bir sorunu önlemek ve en güncel kuruluma sahip olduğunuzdan emin olmak için WiFi101 kitaplığınızı Arduino Software (IDE) Kitaplık Yöneticisi ile kontrol etmenizi öneririz. Tercihler'de, başlangıçta kurulu kitaplıklardan herhangi birinin güncellemelerinin kontrol edilmesini sağlayan bir seçenek vardır. WiFi101 kütüphanesini henüz yüklemediyseniz, güncellemeleri hakkında bildirim almayacaksınız. Her neyse, kütüphane durumunu sadece Kütüphane Yöneticisi'nin üstündeki arama alanına adını yazıyorsunuz.

Bilgisayarınızda yüklü olan kütüphane sürümü mevcut olan en son sürüm olduğunda, kartın veya ekranın ürün yazılımı sürümünü kontrol edebilirsiniz. Ürün yazılımı sürümünü ve bunun kütüphane ile eşleşmesini kontrol etmek için bir yardımcı program taslağı hazırladık. Ürün yazılımının güncellenmesi gerekiyorsa, başka bir yardımcı program çizimi işlemi etkinleştirir. İlgili eğiticilere olan bağlantının altında.

Araçlar

  • CheckWiFi101FirmwareVersion: Kütüphaneden istenen gerekli ürün yazılımı numarasını okur ve kartta ya da kalkanta yüklü olanla eşleşir.
  • FirmwareUpdater: Ürün yazılımı ve sertifikaların güncelleme işlemine izin vermek için yüklenmesi gereken çizim, Arduino Software (IDE) rel. 1.6.10 veya üstü.

Örnekler


WiFi sınıfı

WiFi sınıfı, ethernet kütüphanesini ve ağ ayarlarını başlatır.

IPAdresi sınıfı

IPAddress sınıfı, ağ yapılandırması hakkında bilgi sağlar.

Sunucu Tipi

Sunucu sınıfı, bağlı istemcilere (diğer bilgisayarlarda veya aygıtlarda çalışan programlar) veri gönderebilen ve bunlardan veri alabilen sunucular oluşturur.

Müşteri sınıfı

İstemci sınıfı, sunuculara bağlanabilen ve veri gönderip alabilen istemciler oluşturur.

UDP sınıfı

UDP sınıfı, UDP mesajının gönderilmesini ve alınmasını sağlar.