MouseAçıklama

Fare işlevleri, bağlı bilgisayardaki mikro imlecin doğal USB bağlantı noktası üzerinden imleç hareketini kontrol etmek için 32u4 veya SAMD mikro tabanlı kartlara olanak tanır. İmleç konumunu güncellerken, imlecin önceki konumuna her zaman görecelidir.

Notlar ve Uyarılar

Bu çekirdek kütüphaneler 32u4 ve SAMD tabanlı kartların (Leonardo, Esplora, Zero, Due ve MKR Ailesi) bağlı bir bilgisayara yerel Fare ve / veya Klavye olarak görünmesine izin verir.

Fare ve Klavye kitaplıklarını kullanma konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta : Fare veya Klavye kitaplığı sürekli çalışıyorsa, kartınızı programlamak zor olacaktır. Mouse.move() ve Keyboard.print() gibi işlevler imlecinizi hareket ettirir veya bağlı bir bilgisayara tuş vuruşları gönderir ve yalnızca bunları işlemeye hazır olduğunuzda çağrılmalıdır. Fiziksel bir anahtar gibi veya yalnızca kontrol edebileceğiniz belirli girişlere yanıt gibi bu işlevselliği açmak için bir kontrol sistemi kullanılması önerilir. Bunu ele almanın bazı yolları için Fare ve Klavye örneklerine bakın.

Fare veya Klavye kitaplığını kullanırken, önce Serial.print () kullanarak çıktınızı test etmek en iyisi olabilir. Bu şekilde, hangi değerlerin rapor edildiğini bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız

Örnek KeyboardAndMouseControl: Demonstrates the Mouse and Keyboard commands in one program.

Örnek ButtonMouseControl: Control cursor movement with 5 pushbuttons.

Örnek JoystickMouseControl: Controls a computer’s cursor movement with a Joystick when a button is pressed.