Ek mikrodenetleyicilerin takılması

Arduino Software (IDE) sürüm 1.6.2'den başlayarak, tüm Arduino AVR kartları varsayılan olarak kurulur. Bazı Arduino kartları ek bir mikrodenetleyici kurulmasını gerektirir, bu nedenle Arduino Yazılımınıza (IDE) mikrodenetleyici eklemek için tercih edilen araç olarak Boards Manager'ı uyguladık.

Yeni mikrodenetleyicileri Arduino Yazılımınızla (IDE) ve muhtemelen mevcut eskizler ve kütüphanelerle uyumlu hale getirmek için mikrodenetleyiciler gereklidir. Yeni nesil panolarımızda kullanılan yeni mikrodenetleyiciler için mikrodenetleyiciler geliştiriyoruz, ancak yayınladığımız kural ve gerekliliklere göre herkes kendi panoları için bir mikrodenetleyici geliştirebilir.

Arduino veya Genuino çekirdeği nasıl kurulur

Kart mikrodenetleyicilerimiz zaten Boards Manager'da mevcuttur ve her yeni Arduino Software (IDE) sürümünde güncellenir.

Araçlar menüsünü ve ardından Board> Boards Manager'ı tıklayın .

Pano yöneticisi açılacak ve kurulu ve mevcut panoların bir listesini göreceksiniz; dizin dosyasının indirilmesi biraz zaman alabilir ve liste bu işlemin sonunda görünür; lütfen sabırlı olun.

Arduino SAM Boards çekirdeğini tıklayın, açılır menüden sürümü seçin ve Yükle'yi tıklayın.


İndirme süresi bağlantı hızınıza bağlı olacaktır.

Yükleme tamamlandıktan sonra, mikrodenetleyici adın yanında bir Yüklü etiketi görünür. Yönetim Kurulu Yöneticisi'ni kapatabilirsiniz.


Artık yeni kartı Araçlar> Pano menüsünde bulabilirsiniz.


Üçüncü taraf bir mikrodenetleyici nasıl kurulur

Üçüncü bir tarafça geliştirilen bir çekirdeğin kolay kurulumu için bir çözüm sunduk. Bu, Arduino Software (IDE) Tercihleri içindeki özel Yönetim Kurulu URL'leri alanına yerleştirilmesi gereken JSON biçiminde yazılmış belirli bir dosya gerektirir.


Eklenecek daha fazla JSON dosyanız varsa, alanın sağındaki küçük simgeyi tıklayın ve her seferinde bir satır olmak üzere daha fazla URL girebileceğiniz belirli bir pencere açın.


Bu işlemden sonra, yeni mikrodenetleyiciler Yönetim Kurulu Yöneticisine yüklenebilir. Daha ayrıntılı talimatlar için lütfen üçüncü taraf ana yazar tarafından sağlanan bilgilere bakın.


Son düzeltme 2018/03/17 by SM


Arduino başlangıç kılavuzunun metni bir Creative Commons Atıf-ShareAlike 3.0 Lisansı ile lisanslanmıştır . Rehberdeki kod örnekleri kamuya açıklanmıştır.