Bir Arduino NG'sini Otomatik Sıfırlama'ya Yükseltme

Arduino NG'niz varsa ve artık sıfırlama düğmesine basmak zorunda olmayan Diecimila sahipleri tarafından kaydedilen tüm saniyeleri kıskanıyorsanız, bu sayfa tam size göre. Bir Arduino NG'yi, yalnızca 0.1 uF (100 nano farad) kapasitör ve bir havya ile Arduino 0009 ve ötesindeki otomatik sıfırlama işlevinden yararlanmak için yükseltebilirsiniz.

İlk olarak, tahtanızı fişten çekin ve havyanızı ısıtın.

NG'deki ATmega168 çipinin yakınında, aşağıda gösterildiği gibi kullanılmayan dört lehim pedi vardır. Alttan (üst ???) iki ped boyunca 0,1 uF kapasitör lehimleyin:

İşte kondansatör takılıyken gösterilen kart:

Bu kadar. Şimdi kartı tekrar bilgisayarınıza takın ve yeni bir program yükleyin, ancak sıfırlama düğmesine basmayın. Sorunsuz bir şekilde yüklemelidir.

NOT: Tymm Twillman, Windows oturum açmazken OSX'in seri bağlantı noktası açılışında RTS'yi tetiklediğini not eder. Bu nedenle Windows makineleri bu düzeltmeye yanıt vermeyebilir. Bunun sizin için uygun olmadığını görürseniz, bunun yerine kapağı üstteki iki pede lehimlemeyi deneyin.

Yüklemenin sonu ile programınızın başlangıcı arasındaki gecikmeyi ortadan kaldırmak için Diecimila önyükleyiciyi de çipinize yazmak isteyebilirsiniz.